İddaa TahminleriNba tahminleri

Toronto Raptors – Boston Celtics NBA Tahmini

Celtics kaybettiği avantajı Raptors deplasmanında tekrar almak istiyor.

Toronto Raptors – Boston Celtics NBA Tahminiyle Playofflar için NBA tahminlerimize devam ediyoruz.Boston ilk iki maçı kazanıp 2-0 öne geçmişti fakat son iki maçı kaybedip seride durumu 2-2’ye getirdi. Raptors gibi inatçı ve disiplinli takıma karşı işleri artık hiç kolay değil.

Toronto bu sezon maçı başı 112.8 sayı ortalamasıyla oynuyor, Boston Celtics 113.7 sayı ortalamasında bu konuda iyi durumda ama bu maçı hücümdan ziyade savunma üzerinden okumak daha doğru. Neden savunma üzerinden bu maçı okumamız gerektiğini ise kısaca şöyle açıklayayım;

Seri sürpriz şekilde 2-0 Boston üstünlüğüne geldiğinde maçlar alt baremde kaldı. Toronto seriyi tekrar 2-2’ye getirirken de hücumdan çok savunmalar ön plana çıktı ve beklendiği gibi sayı çıkmadı. Aslında bu durum beni şaşırtmadı. NBA’de Playoff dönemi geldiğinde her sene olan da bu.

Serinin bu maçında da yüksek barem beklemiyorum, maçta 40 yılda bir olacak yüzdelere çıkılmazsa bağıra bağıra alt diyor.

  • Toronto maç başı 87.9  şut deniyor ve bu şutların girme ortalaması %45.8
  • Boston Celtics maç başı 89.6 şut deniyor ve şutların girme ortalaması %46.1

İki takımın da hücum süresinin değerini bildiğini ve kamikaze hücumları yapıp kontrolü kaybetmediğini de söyleyelim. İki takımın da top çalma, ribaund gibi önemli konularda da çok yakın olduğunu söyleyelim. Toronto 3 sayı gerisinde daha dinamik ve savunmayı da biraz daha iyi yapıyorlar. Biz bu maçta Toronto Raptors tarafındayız, aşağıdaki seçenekleri oynayıp çekirdek çitleyerek maçı takip edeceğiz.

Toronto Raptors – Boston Celtics Maç Kazananı (Uzatmalar Dahil): 1 oran 1.98 @süperbetin
Toronto Raptors – Boston Celtics Handikap ( 1.5 : 0 ): 1 oran 1.90 @bets10
Toronto Raptors – Boston Celtics Handikap ( 2.5 : 0 ): 1 oran 1.75 @mobilbahis
Toronto Raptors – Boston Celtics Handikap ( 5.5 : 0 ): 1 oran 1.50 @youwin
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu