Nba tahminleri

NBA Tahminleri: Oklahoma – Indiana Pacers Analizi

Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers NBA analizi ile bu gecenin NBA maçları analizlerimize başlıyoruz, en son 3.00 orandan Memphis kazanabilir demiş ve defalarca olduğun gibi NBA gecesine imzamızı atmıştık. Bu gecenin en banko tercihini bu maçta vereceğiz kağıt kalem tamamsa analizimize başlıyoruz.

Oklahoma – Indiana Pacers NBA Analizi

Oklahoma City Thunder’da Andre Robertson dışında eksik yok, Robertson’ın eksikliği hissedilecek bir oyuncu değil, Indiana Pacers’da Victor Oladipo bildiğiniz gibi yok.. Eksikliğini Indiana hissediyor ama onsuz oynamaya da alışıklar, bu duruma çözüm üretmiş durumdalar.

Öncelikşe şunu söyleyelim, Indiana Pacers rakibinden daha iyi takım, Oklahoma’yı bu seviyelerde tutan Russel Westbrook ve P.George gibi üstün bireysel yeteneklere sahip olması. Ama buna rağmen NBA’de söz sahibi olabilecek bir takım değiller, olamazlar da.

İki takım da son maçlarda resmen eridi, Indiana Philadelphia’ya geçildi ve 2 galibiyette fark yedi, toparlanmazlarsa Boston Celtics’e de geçilecekler ama bu onlarda bir baskı, stres oluşturmuyor çünkü play-off rakibini etkilemeyecek. Amaçları Philadelphia’yı geçmek, yapabilirler mi? hiç kolay değil bunu yapmaları için Oklahoma gibi iç sahada son 5 maçta attığından fazla yemiş ve sadece 2 galibiyet çıkarmış takımları yenmeleri gerekiyor. Son 5 deplasman maçında 5 mağlubiyet alan bir takım için gidip Oklahoma’yı yenmelerini beklemek macera olur. Üstelik son maçlarda 100 sayının üzerine çıkmakta bile zorlanıyorlar.

Bu maçta Indiana Pacers’a +6.5 handikap vermiş bahis siteleri, Indiana’ya bu sezon 6 defa +5 ile +8 arası handikap verildi ve bu 6 maçtan sadece 1 tanesinde handikapta kaldılar. Oklahoma’ya 20 kez -5 -8 arası handikap verildi ve 8 galibiyet çıkardılar. Ayrıca Indiana bu sezon deplasmanlarda underdog çıktığı maçlarda sadece %34 kazanma yüzdesi elde edebildi. Oklahomanın iç sahada favori çıktığı maçlarda kazanma oranı %48.

Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers NBA Tahmini

Deplasman takımı Indiana ile başlayalım bu kısma, Bogdanovic, Myles Turner, Sabonis, T.Young, W.Matthews ve Darren Collison rotasyonu bu maçta sürekli oyunda olmak zorunda kalacak. Bu oyunculardan Bogdanovic haricinde zaten skor yüküne büyük katkı yapabilecek oyuncu yok. Fiziksel olarak yıpranacakları bir maç olacak ve bu rotasyonu en az iki oyuncuyla daha genişletip, o oyunculardan da mutlaka skor katkısı almaları gerekiyor, özellikle 3 sayı çizgisinin gerisinden. Sebebini Oklahoma içinde birkaç cümle yazdıktan sonra söyleyeceğiz.

Oklahoma’da Steven Adams, P.George, Westbrook, Schroder, Terrance Ferguson ve Jerami Grant sahada uzun süre kalır. Onlar bu rotasyona sadece Markieff Morris’i eklerler bu gece bir aksilik çıkmazsa. Oklahoma da Steven Adams pota altında çok hırpalanacağı bir maç olacak ama maçın başından itibaren Myles Turner’a faul çaldırtmak için her türlü pisliği de yapmasını bekliyoruz. Maçın başında Myles Turner’ın savunmasını yumuşatmak için başka çaresi yok, aksi halde maçın ilerleyen dakikalarında çok yorulmuş devam eder maça.

Biz pota altı eşleşmesinde Steven Adams’ın bu gece Myles Turner’a karşı üstün geleceğini tahmin ediyoruz. Oklahoma Crossover’ları daha çok ve daha iyi deneyen, aynı zamanda 3 sayı gerisinden Pacers’a göre çok daha sayı çıkaran taraf. 1.35 orandan Oklahoma kazanır gecenin bankosu olur, ayrıca maça 217 alt üst baremi konulmuş, iyide olmuş, bu maçta 220 sayının geçilmesini bekliyoruz. tahminlerimiz şu şekilde;

Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers : 1 Oran @1.35
Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers Toplam Sayı: üstü 217.5 Oran @1.90
Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers Toplam Sayı: üstü 211.5 Oran @1.47

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu