İddaa TahminleriNba tahminleri

4 Ocak NBA Tahminleri

Bu gece NBA programında 6 maç var

4 Ocak NBA Tahminleri ile bu gece NBA’de oynanacak 6 maç için kısa yorum ve tahminlerimizi paylaşacağız.

Orlando – Miami

Miami iyi formunu sürdürüyor ama son maçta Toronto karşısında çok düşük skor üretmeleri bu maç öncesi Miami’yi karşımıza almamıza sebep oldu. Orlando da skor gücü yüksek olmayan takımlardan, Miami’ye deplasmanda -2 handikap verilmiş ve sayı baremi de 207.5 olarak belirlenmiş. İlk tercihimiz Orlando +2 handikap, diğer tercihimiz 207.5 sayı alt.

Boston – Atlanta

Boston her geçen gün daha iyi duruma geliyor, bu geceki rakipleri çok zayıf ama 12 sayı handikap biraz fazla. Alt üst baremi de 225 sayı. İki takımda da önemli eksik yok, Boston maçı kazanacak, 12 sayı handikap biraz fazla Boston için. Elbette bu handikaptan daha fazlasını yapabilecek durumdalar ama zayıf rakiplere karşı rotasyon da NBA’de sıkça kullanılıyor ve bunu şu anda hocadan başkası bilemez. Bu sebeple bu maçta 225 sayı üst seçeneğini değerlendiriyoruz.

Washington – Portland

İki takımda formda değil, Portland geçen senenin de çok gerisinde, 236 sayı barem de bu maç için fazla. Portland’ın bu sezon ortalama 2 sayı farkla kazandığını söyleyelim tüm maçları dikkate alında. Washington’un da -5 sayı ortalama fark yediğini söyleyelim. Bu maçta Washington direnecek, maçta 6 sayı fark olmaz, Washington +6 ilk tercihimiz, 236 sayı çıkmasını da beklemiyoruz ve alt diyoruz.

Houston – Philadelphia

Tempolu, hızlı maç bekliyoruz, Philadelphia Joel Embiid’i nihayet etkili kullanmaya başladı, hoca bir enteresanlık yapmazsa bu maçta da 110 sayı üzerini atmalarını bekliyoruz. Houston maçın favorisi -5 sayıda handikap var ama maçı kazanmaya yakın, sadece çok kolay olmayacak. Bu maçta son dakikalara kadar kazanan belli olmaz, en net tercih 227 sayı üst.

Phoenix – New York Knicks

İki takımda da eksik yok, New York Julius Randle, Marcus Morris gibi tecrübelilere sahip ama bu maçta yetmez. Devin Booker, Kelly Oubre ve DeAntre Ayton ile Phoenix evinde maçı kazanır, biz 226 sayı da çıkmasını beklemiyoruz.

LA Lakers – New Orleans

New Orleans’a +10.5 handikap verildi ve 224.5 sayı alt üst baremi var. Maç alt eğilimli ama çok güvenilir değil, Lakers’ın 10.5 sayı handikapına güvenmiyoruz çünkü onlar da farkı açsalar bile rotasyonu kullanacaklar. New Orleans bu maçta 100 sayıyı geçer, Lakers’ın zaten son maçlarda ortalaması 120 sayıyı geçmiyor, güvenimiz çok yüksek olmasa da 225 sayı alt ilk tercihimiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu